Novinky

Exkurze Maršovský mlýn za starokladrubskými koňmi

MAS Brána Vysočiny, z.s. zve širokou veřejnost na akci - Exkurze Maršovský mlýn za starokladrubskými koňmi
Kde: samota Maršovský mlýn, údolí Bílého potoka
Kdy: 8. 6. 2018 16h až cca 18h

Pozvánka

V pátek 8.6.2018 se v odpoledních hodinách uskutečnila exkurze do údolí Bílého potoka, na Maršovský mlýn, kde žije rodina Ošťádalova, která zde v nádherné krajině chová starokladrubské vraníky.

Během exkurze jsme se dozvěděli mnoho informací souvisejících s historií tohoto plemena, s využitím koňů v minulosti i dnes, systémem záchrany tohoto ohroženého plemena atd. Pro zúčastněné byl připraven kvíz, jehož odpovědi byli řečeny právě v teoretickém bloku.

Během povídání nám byli postupně předvedeni koně. Nejprve statný hřebec Sacramoso Majorita IV, který je zároveň otcem letošních hříbat. A pak už postupně naklusalo 5 letošních hříbat spolu se svými matkami.
První tři, kteří vyplnili a odevzdali kvíz, dostali diplom a sladkou odměnu. Pro ostatní děti byla „jen“ sladká odměna. Prohlídka koní přešla volně do opékání špekáčků a grilování masa. Účastníci si též mohli sami obejít stáje s koňmi a nabídnout jim např. suché pečivo, jablka nebo mrkev.

Chtěli bychom poděkovat paní Gabriele Ošťádalové, která nás opět vřele přivítala, se svými kolegy provedla a nachystala pro nás občerstvení – limonády, pivo, koláčky, špekáčky a maso.

Facebook