Nová zelená úsporám Light

Dotace na rychlé a jednoduché zateplení domů 

 

Chcete uspořit za peníze za energie? Chcete bydlet lépe a kvalitněji? Chcete šetřit životní prostředí?
Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí ČR ve spolupráci s Ministerstvem práce a sociálních věcí připravily program Nová zelená úsporám Light, který nabídne okamžitou finanční podporu pro seniory a domácnosti s nižšími příjmy na rychlé a jednoduché zateplení domů. Peníze dostanou předem a k elektronické žádosti nebude potřeba žádné složité papírování.
Dotace až 150 000 Kč na zateplení a až 90 000 Kč na solární systém ohřevu vody na rodinných domech majitelů, kteří pobírají starobní či invalidní důchod nebo příspěvky na bydlení. MAS Brána Vysočiny bezplatně pomůže s podáním žádosti. Zateplení fasády, střechy, stropů, podlah i výměna oken a vchodových dveří či solární termický nebo fotovoltaický ohřev vody přinesou okamžité snížení spotřeby energií na vytápění.  Podpořena budou opatření realizovaná před 12. září 2022.
Více informací naleznete zde: https://novazelenausporam.cz/nzu-light.
Místní akční skupina Brána Vysočiny, z.s. je oficiálním kontaktním místem, které Vám nabízí pomoc s podáním žádosti a vyřízením dotace. V případě zájmu nebo dotazů kontaktujte Ing. Petra Šústala, mail: sustal@masbranavysociny.cz, tel.: 704 426 282, případně Kateřinu Jirkůvovou, mail: jirkuvova@masbranavysociny.cz, tel.: 775 950 702.

 

             Facebook